خيابان ستاري جنوب، نبش بلوار پيامبر غربي، جنب مجتمع كوروش، ساختمان مهستان، پلاك ١٠٦/٢، طبقه ٢، واحد ٧
۰۲۱-۴۴۰۵۲۹۱۲

رنگ و لایت

رنگ و لایت در مجموعه سالن های زیبایی ستیا

مقدمه

روزانه میلیون­ها نفر در سراسر دنیا جویای زیبایی هرچه تمام عیار تر و خواستار دریافت روزآمدترین خدمات زیبایی خصوصاً خدمات آرایشی هستند. رنگ و مش یکی از گسترده ترین مباحث در زمینه خدمات آرایشی است که به فاکتورها و عوامل متعددی بستگی دارد از جمله رنگ پوست، رنگ چشم­ها، جنس و حجم مو و یا حتی شغل، موقعیت خانوادگی، جایگاه اجتماعی افراد و البته عنصر فرهنگ که غیرقابل انکارترین بخش در امور زیبایی به حساب می­آید.

دسته بندی رنگ­ها

در هنر رنگ و مش، رنگ­ها به سه دسته کلی رنگ­های سرد، رنگ­های عام (شامل ترکیب رنگ­های سرد و گرم) و رنگ­های خاص (شامل رنگ-های اصلی یا فانتزی) تقسیم بندی می­شوند.

استایل­ها

رنگ ساده: عبارت است از رنگ آمیزی موها به منظور یکدست سازی و یا پوشاندن سفیدی و نواقص مو. از رنگ ساده همچنین برای ایجاد پایه رنگ مناسب در لایت، مش و… نیز استفاده می­شود. ایجاد تعادل و هارمونی بین رنگ مو، رنگ پوست و ترکیب کلی چهره نیز از دیگر کاربردهای این استایل است.

لایت یا مش: یک نوع دیزاین کامل که البته پر طرفدارترین استایل نیز محسوب می­شود. کاور کننده بسیار شکیل و مناسب که تابع هیچگونه شرایط خاصی نیست و می­توان گفت از نظر محبوبیت و کاربرد در هیچ برهه زمانی و تاریخی دچار افت و خیز نبوده است.

در این روش موها مطابق سلیقه مشتری و مبتنی بر الگویی استاندارد در لاین­های مجزا و آغشته به مواد دکلره در فویل پیچیده می­شود تا به پایه مورد نظر برسد. محصول این استایل مویی تیره و روشن خواهد بود و اینکه چه میزان از جحم مو باید روشن شود بستگی تام به سلیقه مشتری و تشخیص رنگ کار دارد اما مش ۷۰% بسیار متداول است و میانگین مناسبی محسوب می­شود.

آمبره و بالیاژ: این دو استایل نیز جزو سابقه­دار ترین و پرطرفدار ترین استایل­ها محسوب می­شوند و بیشترین درخواست را در  میان زنان و دختران جوان دارند. این دو متد کاملا غربی بوده و در ایران به صورت میکس کاربرد دارند. ترکیب آمبره و بالیاژ استایلی شرقی به خود گرفته و در مقایسه با نمونه اروپایی جذاب­تر و زیباتر است و حجم بیشتری از مو را درگیر مواد دکلره می­کند.

سبک­های آمبره و بالیاژ، همراه با رشد و قد کشیدن موها زیبایی خود را از دست نمی­دهند.

  • آمبره: از تیره­ترین رنگ (که می­تواند موی طبیعی خود فرد باشد) و از کف سر آغاز می­شود تا با سه رنگ در پایه­های مختلف و با هارمونی مشخص به روشن­ترین رنگ در انتهای موها برسد.

  • بالیاژ: تکه­های پهن از مو که ضخامت هر تکه با دیگری متفاوت است با زاویه بندی نامرتب (به ظاهر منظم) به همراه مواد دکلره داخل فویل پیچیده می­شود تا به پایه مناسب برسند. بالیاژ اساساً رنگ­های گرم و یا گرم-سرد را شامل می­شود و در اصل با پایه­های خیلی روشن میانه­ای ندارد. اگرچه در متدهای جدید، بالیاژ در پایه­های بالا (۹ و ۱۰) را نیز با رنگ­های سرد ترکیب می­کنند.

بلیچ کردن: به دکلره کامل جهت بی­رنگ کردن موها اتلاق می­شود. در این روش کل موها را لایه به لایه (با فاصله ۲ سانت به ریشه) به مواد دکلره آغشته می­کنند تا به پایه مورد نظر برسد.

هاف لایت: به لایت­های رنگی هفت رنگ گفته می­شود که در کشور ما به دلایل فرهنگی و اجتماعی اغلب جزء گزینه­های انتخابی نیست.

لولایت: روشی مشابه لایت یا مش است با این تفاوت که لاین­های جدا شده از مو با رنگ­های تیره­تر از زمینه رنگ می­شوند.

اولاپلکس: محلولی است جهت نگهداری مو از آسیب، که داخل رنگ و مواد دکلره ترکیب شده و مورد استفاده قرار می­گیرد که موجب تأمین منابع از دست رفته مو در حین کار و همچنین افزایش مقاومت مو می­شود. همچنین به دلیل بالا بردن مقاومت مو، مدت زمان مکث مواد بر روی مو را نیز افزایش می­دهد. به عبارت دیگر با ضعیف کردن مواد دکلره، زمان استراحت مواد را بر روی موها طولانی ­تر می­کند. نحوه و میزان مصرف اولاپلکس بسته به جنس و نوع رنگ و دکلره به کار رفته متفاوت است.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

ارسال یک دیدگاه