اکستنشن مو چیست ؟
اکستنشن مو در مجموعه سالن های زیبایی ستیا عبارت است از اتصال شاخه هایی از مو (طبیعی یا مصنوعی) به موهای اصلی به منظور افزایش قد و حجم مو و یا رنگ و هایلایت، بدون استفاده از مواد شیمیایی. شاخه های اکستنشن در دو نوع طبیعی و مصنوعی تهیه می شوند. اکستنشن هایی که با الیاف مصنوعی تهیه می شوند بسیار ارزان قیمت تر بوده و اغلب از کیفیت لازم برخوردار نیستند درحالیکه نوع طبیعی آن ظاهری بسیار زیبا دارد و از موهای واقعی و طبیعی تهیه شده‌ اند.

کاربرد اکستنشن مو
همانطور که در تعریف اشاره شد اکستنشن مو فقط برای بلند کردن قد مو استفاده نمی شود بلکه با کمک آن به آسانی و به سرعت می توان به موها رنگ و حجم داد. با استفاده از اکستنش های حرفه ای علاوه بر بلند کردن قد موها می توان به رنگ ها و هایلایت های جدید بدون استفاده از مواد شیمیایی دست یافت.
متخصصین ستیا با استفاده از موهای صد در صد طبیعی (با قابلیت رنگ، دکلره و حرارت) با ضمانت سه تا پنج ساله به روش نصب کراتین آبرسان (که از خشکی و آسیب محل نصب جلوگیری می کند)، لیزر، رینگ، دوخت، تیپ و لاینر به ارائه خدمات در این حوزه مشغول هستند.

انواع روش های نصب
روش های متنوعی برای نصب اکستنشن وجود دارد اما هر یک از این روش ها خصوصیات و مزایای خود را داراست. یک متخصص خوب در این زمینه کسی است که با توجه به شرایط و جنس موی مراجعه کننده بهترین و مناسب ترین روش نصب را برمی¬گزیند.
متخصصین اکستنشن ستیا ابتدا موها را از نظر جنس، ضخامت، حجم، رنگ و حالت به دقت بررسی می کنند و سپس بهترین روش از میان روش های ذکر شده را انتخاب و با بهترین و کامل ترین شیوه های مشاوره، مراجعه کنندگان محترم را مطلع کرده و در جریان مراحل مختلف کار قرار می¬دهند.

پرکاربرد ترین روش های نصب عبارتند از:
• کراتین آبرسان: در روش کراتین موها به صورت دسته ای و در اندازه های ضخیم و باریک آماده می شوند. دسته های ضخیم در قسمت پشت سر و دسته های باریک و ظریف برای جلوی موها به کار می روند و به این ترتیب ظاهری کاملاً طبیعی و غیر قابل تشخیص پیدا می کنند. استفاده از روش کراتین مانع از خشکی و آسیب محل نصب می شود. تعداد شاخه ها بسته به حجم، سلامت و مقاومت موی سر بین ۱۶۰ تا ۳۶۰ شاخه تعیین می شود.
• تیپ: در این روش موها به صورت تکه ای و ردیفی چیده و نصب می شوند و هنگام ترمیم قد مو کوتاه نمی شود.
• دوخت: در روش دوخت محل نصب اکستنشن پراکنده است و فقط قسمت پشت سر قابل پوشش است. دوام آن در مقایسه با سایر روش ها طولانی نیست اما کاملا بدون آسیب است. ابتدا موهای طبیعی‌ در قسمت‌هایی که قرار است شاخه ها نصب شوند به شکل آفریقایی بافته می شود، سپس با استفاده‌ از نخ‌ و سوزن مخصوص شاخه های اکستنشن به قسمت های بافته شده دوخته می شوند.

میزان دوام و ماندگاری
این موضوع به سرعت رشد موها بستگی دارد و از چند هفته تا چند ماه متغیر است. کیفیت موی اضافه‌شده و نحوه نگهداری و رسیدگی به آن نیز اهمیت به سزایی دارد. در صورت ضعیف و نازک بودن موی سر، هر سه ماه یک بار باید اکستنشن ها باز شده و از نو نصب شوند. با بلند شدن موهای طبیعی، شاخه های اکستنشن از ریشه مو فاصله می‌گیرند و وزن بیشتری را به آن تحمیل می‌کنند که در این صورت عدم اقدام به موقع می تواند موجب کشیده شدن و ریزش تدریجی مو شود.

مراقبت ها
۱٫ برخلاف آنچه گفته می‌شود که بعد از اکستنشن باید حتما از شامپو و ماسک موی مخصوص استفاده کرد، شما می‌توانید همچنان از محصولاتی که پیش از این استفاده می‌کردید، بهره ببرید اما استفاده از محصولات مخصوص موهای اکستنشن شده، به حفظ کیفیت و براق ماندن آن کمک می‌کند.
۲٫ هنگام خشک کردن موها ابتدا از حوله کمک بگیرید تا نم مو کاملاً کشیده شود، سپس از فاصله ۱۵ سانتی‌متری با سشوار موها را خشک کنید.
۳٫ مراقبت روزانه اهمیت زیادی دارد. موهای خود را دو بار در روز شانه کنید تا از گره و کرک شدن جلوگیری شود. برای حفظ دوام اکستنشن بهتر است از برس‌های مخصوص استفاده کنید. دانه های به کار رفته در این برس‌ها بسیار نرم و نازک هستند.
۴٫ هنگام خوابیدن نیز بهتر است موها را ببافید و هرگز با موهای خیس و مرطوب نخوابید.
۵٫ اکستنشن را نباید بیشتر از سه ماه نگه داشت چون رشد مو پس از این مدت، باعث کرک شدن و گره خوردن موها می¬شود. جدا کردن اکستنشن هیچ گونه درد یا کشیدگی نخواهد داشت.

قابلیت استفاده مکرر از شاخه های اکستنشن
در صورت نگهداری و مراقبت صحیح، با ضمانت سه تا پنج سال بارها و بارها می توان شاخه های اکستنشن را باز و از نو نصب کرد.

ارسال یک دیدگاه